A cél az Oroszlános Udvarban folyó munkálatok során a biztonsági őrök munkájának támogatása volt. Emellett folyamatosan, élőképen kellett ellenőrizni az építkezésen a mellény-, és sisakviselést, illetve a szállítmányok mozgását.
Egy drón önmagában egyszerre maximum 30-40 percet képes egy helyben lebegve közvetíteni, így tehát nem lehet biztosítani a folyamatos ellenőrzést. Szükség volt a drón által felvett képek azonnali közvetítésére, illetve automatikus elemzésére is.
Egyedi biztonsági rendszerünket integráltuk a hagyományos biztonságtechnikai rendszerbe. A drónt a levegőben töltött idejének meghosszabbítására egy állandó áramforrást biztosító kábelre kötöttük. Az adatokat saját fejlesztésű Loricatus közvetítő egységünk segítségével élőben sugároztuk és - az előre megadott paraméterek alapján - a beépített mesterséges intelligenciával automatikusan elemeztük.
Elistair (kábel egység, ami folyamatos áramforrást biztosít a drónnak)
DJI Matrice 210 V2 RTK drón
Elistair Air module (kábelhez szükséges akkumulátor)
mesterséges intelligencia
monitor
saját fejlesztésű stream egység
A drónunk által felvett kép plusz biztonsági kameraként szolgált a meglévő kamerák mellett. A biztonsági őrök munkáját támogatta azáltal, hogy az előre megadott paraméterek mentén – például vonalátlépés, mellény vagy sisak hiánya – automatikus riasztást adott le. A drón képét folyamatosan streameltük, így a felsővezetők saját okoseszközeiken, élőben kísérhették figyelemmel a munkálatokat.
A drónnal napközben pár óránként le kellett szállnunk, hogy pihentessük az akkumulátorokat.
Műemlékvédelmi környezetben, több, rendőrségi egység által őrzött épület közelében is engedélyt kaptunk a munkánk elvégzésére. Biztonsági rendszerünk a megfelelő engedélyek birtokában bárhol jogszabályoknak megfelelően működtethető.
Oszd meg velünk, hogy melyik szakterületen, és milyen jellegű kockázatelemzési, adatgyűjtési támogatásra lenne szükséged, hogy személyre szabott termék- és szolgáltatáscsomagot tudjunk kialakítani számodra.
Kapcsolat